Ballina Sport Zyrtare: Dënohet Antonio Conte

Zyrtare: Dënohet Antonio Conte

Trajneri i Interit, Antonio Conte është dënuar nga Komisioni Disiplinor me dy ndeshje mos-menaxhim.
Conte ishte ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen ndaj Udinese-s që u mbyll me rezultat 0-0, shkruan IndeksOnline

Sot gjatë ditës Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit në Itali, e dënoi Conten me dy ndeshje mos-menaxhim dhe me 20 mijë euro.
Conte sonte do të jetë në stol në derbi ndaj AC Milan, por nuk do të jetë në ndeshjet, ndaj: Beneventos më 30 janar dhe me Fiorentinan me 5 shkurt./IndeksOnline/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ojq “Vizioni” dhuroi uniformat për Sh.M. “Sezai Surroi” Bujanoc

Sot në shkollën e mesme " Sezai Surroi " dhuruam uniformat për nxënësit e drejtimit të mjeksisë.Bashkarisht me kryetarin e KKSH z.Ragmi...

Të gjithë e shijojmë dhe na pëlqen aroma, por me siguri nuk i dinit këto 6 ‘sekrete’ të kafes turke

Të gjithëve na ndodh që dita jonë të nisë me konsumimin e një kafeje në mëngjes, kjo ndoshta na hap sytë dhe...

Ditë zie për Flori Mumajesin

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi ka humbur sot personin më të dashur të familjes, nënën e tij. Lajmi është bërë i ditur...

Akademia e Shkencave të Shqipërisë vjen me tri vepra madhore albanologjike

Akademia e Shkencave e Shqipërisë po vijon punën për hartimin e tri veprave madhore albanologjike: Enciklopedia shqiptare, Fjalori i madh i shqipes...