Zlatan Ibrahimović vazhdon kontratën me AC Milan…

Bota Sport

Sulmuesi i AC Milan, Zlatan Ibrahimovic ka nënshkruar një zgjatje të kontratës edhe për një vit me klubin; 39-vjeçari është golashënuesi kryesor i Milanit këtë sezon me 15 gola në Serie A; Ibrahimovic kohët e fundit doli nga pensioni ndërkombëtar për Suedinë pas një mungese pesë-vjeçare

39-vjeçari ishte i etur për të zgjatur qëndrimin e tij në San Siro dhe marrëveshja e re do ta shohë atë të qëndrojë në klub deri në fund të sezonit 2021/22, transmeton departamenti.com