Zgjedhjet po afrojnë/ Yuri Kim del me mesazhin e fortë dhe bën paralajmërimin: Ju lutem, mos fyeni…

0
8

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka bërë një postim së fundmi në Twitter. Ajo ka rikujtuar deklaratën e 22 korrikut 2020 kur i bënte thirrje partive politike që të kontrollojnë kandidatët e tyre.
Znj.Kim thotë se nëse është ky paralajmërim i vlefshëm ende apo jo, atëhere ajo citon të nominuarin e Biden për Sekretar të Shtetit, Tony Blinken
Postimi i Yuri Kim:
Nëse doni të dini nëse ky paralajmërim mbetet i vlefshëm, kjo është ajo që Tony Blinken, i nominuari i Pres Biden për Sekretar i Shtetit, tha në seancën e tij 1/19 para Senatit: “Ne duam të lartësojmë punën në luftimin e korrupsionit”.
Paralajmërim: Ndërsa partitë përgatiten për zgjedhjet, udhëheqësit do të mbajnë përgjegjësi për ata që garojnë nën flamurin e tyre. Ju lutemi kontrolloni kandidatët tuaj – mos fyeni votuesit, mos minoni demokracinë, mos promovoni korrupsionin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here