Ballina Lajme Kosova Zgjedhjet në Kosovë, deri në orën 15:00, pjesëmarrja 32%

Zgjedhjet në Kosovë, deri në orën 15:00, pjesëmarrja 32%Pjesëmarrja në zgjedhjet në Kosovë deri në orën 15:00 raportohet të jetë 32,38%, sipas njoftimit zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve atje.

Në Prishtinë, pjesëmarrja raportohet të jetë 39,04%, mbi 30% në Pejë dhe 27% në Prizren.

Pjesëmarrja e lartë raportohet edhe në komunat në veri, si Zubin Potok, ku kanë votuar 63,32% e zgjedhësve; në Zveçan kanë votuar 60,33%, në Leposaviq 59,66%. Në Mitrovicë kanë votuar deri në orën 15:00, 31,18%.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...