Ballina Lajme Kosova Xhafer Tahiri takohet me Vjosa Osmanin, ja për çfarë bisedojnë

Xhafer Tahiri takohet me Vjosa Osmanin, ja për çfarë bisedojnë

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, është takuar sot me kryetaren në detyrë të Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani me të cilën ka biseduar për situatën emergjente që ka krijuar pandemia e Covid-19 në Komunën e Vushtrrisë.

Tahiri me tej thotë se këtë betejë do ta fitojmë bashkë, andaj ai ka bërë thirrje që të respektohen vendimet, dhe kështu luftohet edhe përhapja e virusit.

Ja shkrimi i tij:

Takim me kryetaren e Parlamentit të Republikës së Kosovës, Prof. Dr. Vjosa Osmani.

E njoftova Kryetaren Osmani me situatën emergjente që ka krijuar pandemia e #Covid 19 në Komunën e Vushtrrisë dhe me masat që ne si autoritete lokale kemi ndërmarrë për të parandaluar përhapjen e #coronavirus.
Komuna e Vushtrrisë dhe të gjitha komunat tjera e kan mbështetjen e plotë të Kryetares Osmani dhe të Kuvendit të Republikës për të tejkaluar sa më shpejtë këtë situatë pandemie. Kuvendi me anë të legjislacionit do të mbështes të gjitha masat e propozuara bashke nga Komunat e Qeveria për rimëkëmbjen ekonomike dhe mbështetjen për të gjitha rastet sociale të shkaktuara nga Coronavirus.

Këtë betejë do ta fitojmë bashkë prandaj #rrinshpi dhe kështu lufto përhapjen e virusit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...