Vuçiq: Serbia nuk mundet dhe nuk duhet ta njohë Kosovën

Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka komentuar “Non-Paper” që po qarkullojnë në lidhje me zgjidhjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.
 Sipas tij, Serbia nuk mund të pranoj asnjë “Non-paper” që përfshin pranimin e pavarësisë së Kosovës, shkruan Indeksonline.“Serbia nuk mund dhe nuk duhet të pranoj njohjen e Kosovës”, u shprehë Vuçiq para gazetarëve sot, raporton Kurir./Indeksonline/