Ballina Lajme Shqipëri Vjen denoncimi i fortë: Anëtarët e kësaj partie po kërcënohen me pushim...

Vjen denoncimi i fortë: Anëtarët e kësaj partie po kërcënohen me pushim nga puna

Një denoncim është bërë nga Mesila Doda në rrjetin social Facebook, e cila shkruan se anëtarët e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet po kërcënohen me pushim nga puna nëse vazhdojnë të mbështesin opozitën.
Ajo thekson se do merren masa dhe fton këdo opozitar që merr të tilla kërcënime që të bashkohet me të dhe së bashku të depozitojnë kallëzimin në SPAK për mbrojtjen dhe të drejtën e votës së lirë.
Denoncimi i Dodës:
Per te disaten here po vijne deklarimet e anetareve te PDIU per kercenime me pushime nga puna nese vazhdojne te mbeshtesin opoziten. Qysh nga dita e neserme do marrim te gjitha masat qe cilido qe kercenon mbeshtetesit e opozites te demaskohet publikisht dhe te mbaje pergjegjesine para ligjit per presion ne fushate zgjedhore dhe tentativen e ndryshimit te vullnetit te popullit. Ftoj cilindo opozitar qe ka presione te ketij lloji te na kontaktoje dhe ne marrim persiper qe te mbrojme publikisht te drejten e votes se lire te qytetareve shqiptare dhe kallzimin ne strukturat e SPAK per cilindo qe guxon te kercenoje mbeshtetesit tane.
25 prilli eshte i pakthyeshem. Ky eshte nje pusht i rene e qe ka humbur cdo te drejte morale per tu quajtur pushtet demokratik. Ne 25 prill nuk do kete me rilindas a rilindase qe tju mbroje ju qe guxoni te kercenoni e te tentoni te shtremberoni vullnetin e shqiptareve.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...

Hallat dhe tezet i duan nipërit dhe mbesat njësoj si fëmijët e tyre

Tezet i trajtojnë nipërit e mbesat njësoj si fëmijët e tyre dhe nuk është e vështirë të futesh në një situatë të...