Ballina Lajme Lugina Vizioni për zhvillim dhe Kooperin shpërdan maska për mbrojtje ndaj CoViD-19

Vizioni për zhvillim dhe Kooperin shpërdan maska për mbrojtje ndaj CoViD-19

Kujdes po , panik jo
😷 Covid 19 #400 😷

Duke e pare mungesen e madhe te maskave mbrojtese ne barnatoret e qytetit ne Presheve dhe duke e ditur qe vendosja e saj eshte e rendesishme per jeten e qytetareve qe dalin vetem per te marr gjera elementare ne marketet ne qytetin tone.

Rrezikshmeria e madhe nga Virusi Korona – Covid 19 , Shoqata Vizioni per zhvillim dhe kooperim sot dhuruam falas 300 maska mbrojtese ne qendren tregare VM Center i cili ka frekuentim me te madh te njerzve dhe 100 te tjera i shperndame ne disa biznese ne rrugen kryesore te qytetit.

Ps.Maskat ishin te parapara qe te perdoren ne aktivitetin qe e kishim parpare per kete vit ne Kordinim me Let s do it Kosova ” Ta pastrojm Luginen ” , faleminderit Lets do it Kosova Luan Hasanajdhe Qendres tregtare VM Ceneter per bashkpunim.

Kujdes po, Panik Jo.
😷Vizioni per zhvillim dhe kooperim😷

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...

Hallat dhe tezet i duan nipërit dhe mbesat njësoj si fëmijët e tyre

Tezet i trajtojnë nipërit e mbesat njësoj si fëmijët e tyre dhe nuk është e vështirë të futesh në një situatë të...

Osmani flet pas takimit me Lajçak: S’do të lejoj që të negociohet me kufijtë e Kosovës. Me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një konferencë për mediat pas takimit me të dërguarin e BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirsolav...