Ballina Lajme Kosova Vetëvendosje edhe në Maqedoninë e V. - paralajmërim i Albin Kurtit

Vetëvendosje edhe në Maqedoninë e V. – paralajmërim i Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë ka paralajmëruar se kjo parti do të bëhet me qendër edhe në Maqedoninë e Veriut.

“Sot në 15 vjetorin e Lëvizjes Vetëvendosje, përveç qendrës në Republikën e Shqipërisë, fillojmë me iniciativën për formimin edhe të Vetëvendosjes në Maqedoninë e Veriut. Pra do të ketë Vetëvendosje në Kosovë, do të ketë Vetëvendosje në Shqipëri, në Diasporë, por do të ketë Vetëvendosje edhe në Maqedoninë e Veriut, ashtu që në përvjetorin e ardhshëm të mos flasë vetëm Bojken Abazi, por edhe dikush tjetër nga Shkupi, Tetova, Gostivari a Kumanova” u shpreh Kurti.

Kreu i Vetëvendosjes këto fjalë i tha sot në manifestimin për shënimin e 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës dhe 15 vjetorin e themelimit të kësaj Levizje. Lideri i i kësaj partie Albin Kurti, tha se 21 vjet më parë liria u fitua me gjakun e dëshmorëve e betejat e UÇK-së. Theksoi se 21 vjet pas clirimit sfidë mbetët clirmi i Kosovës nga korruspsioni dhe kapësit e shtetit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Deputetja e PDK- së Ganimete Musliu ia tregon “vendin” Sali Berishës

E di qe në këtë kohë kur po përballemi me dy goditje të rënda siç janë; pandemia në njëren anë dhe gjykata...

Vendimi për mbylljen e xhamive nuk vlenë për xhamitë e Preshevës,ibrahim ef.Ahmeti

Eselamu Alejkum Të dashur vllezër dhe motra, pas qarkullimit të një lajmi nëpër disa portale dhe pas pyetjeve tuaja...

Trump: 99% e rasteve me koronavirus janë plotësisht të padëmshme

Presidenti amerikan Donald Trump tha të shtunën pa pasur prova konkrete se 99% e rasteve të koronavirusit “janë krejtësisht të padëmshëm” gjatë...

E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

HomeKryesoret E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi