Ballina Lajme Vetëm 19 vjeç, kush është talenti nga Berati që debutoi dje në...

Vetëm 19 vjeç, kush është talenti nga Berati që debutoi dje në Bundesligë

Tim Civeja, mesfushori shqiptar 19-vjeçar, bëri ditën e djeshme debutimin e tij në Bundesligën gjermane gjatë ndeshjes Augsburg-Werder Bremen.

Civeja u aktivizua vetëm për 4 minuta dhe ka dale nga ekipi zinxhir të Augsburgut pasi ka shkëlqyer nga ekipet e moshës ai me meritë është thirrur nga trajneri i ekipit.

Civeja është lindur dhe rritur në Gjermani por është me origjinë nga Berati.

Sipas faqes së specializuar të tregut të futbollistëve, “Transfermarkt.de”, kartoni i tij vlerësohet 300 mijë euro.

Djaloshi shqiptar ka një të ardhme të ndritur dhe shumë shpejt mund t’a shohim të grumbulluar edhe me Kombëtaren kuqezi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vriten dy të rinj në Çair

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21 ka njoftuar se gjatë mëngjesit të sotëm në Çair ka pasur përleshje me armë, si...

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk...

Nëntë llojet e dhimbjeve të trupit që lidhen me emocionet dhe gjendjen mendore

Një nga gjërat që mjekësia e vendeve perëndimore e injoron është lidhja mes trupit dhe mendjes sonë, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe...

Sot mot me diell dhe vranësira, vikendi me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara...