Ballina Lajme Bota Versioni i vitit 2021: Hoteli kanadez me akull përmban një sallë madhështore,...

Versioni i vitit 2021: Hoteli kanadez me akull përmban një sallë madhështore, bar, 15 suita me tematika të ndryshme, një tobogan të madh (Foto)

Versioni i 21-të i hotelit, i quajtur Hôtel de Glace, ndodhet në Village Vacances Valcartier në Quebec.
Tema e tij për vitin 2021 është ‘Përrallat dhe legjendat e Kebekut’ dhe ka gjithashtu një suitë që i kushtohet hokej mbi akull.

Hoteli shtrihet në 30,000 metra katrorë dhe 15,000 ton dëborë janë përdorur për të krijuar ndërtesën e pabesueshme.

Disa fotografi të mahnitshme tregojnë versionin 2021 të hotelit të pabesueshëm të akullit të Kanadasë, Hotel de Glace, i cili u hap muajin e kaluar dhe është rindërtuar çdo vit për 21 vjet duke përdorur dëborë dhe akull.
Është hoteli i vetëm i këtij lloji në Amerikën e Veriut dhe këtë vit përfshin një sallë madhështore, një kishë të vogël ku çiftet mund të martohen, 15 suita, gjashtë dhoma, një tobogan të madh dhe një bar akulli.
Më poshtë ua sjellim disa pamje nga hoteli madhështor:

/Telegrafi/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...