Ballina Sport Vendoset çmimi për Rakitiçin - Bota Sot

Vendoset çmimi për Rakitiçin – Bota Sot

Gjiganti katalunas shpreson të fitojë sadopak para nga shitja e mesfushorit kroat, për t’i investuar ato në lojtarë të tjerë gjatë verës që vjen

Barcelona është e gatshme ta shesë Ivan Rakitiçin gjatë verës që vjen.

Gjiganti katalunas shpreson ta shesë mesfushorin kroat për 20 milionë euro, shkruan e përditshmja spanjolle “Marca”.

Nënkampioni i botës me Kroacinë ka kontratë me klubin nga Camp Nou deri në qershor të vitit 2021.

Por, gjiganti katalunas është i vendosur ta shesë atë gjatë verës që vjen, për të mos e humbur pa para pas një viti.

Ish-futbollisti i Sevillës kërkohet nga klubet italiane, por Barça mund ta përdorë atë edhe si pjesë e marrëveshjes për rikthimin e Neymarin.

Rakitic nuk ka luajtur rregullisht këtë sezon me kampionin aktual spanjoll dhe është i vendosur të transferohet në një ekip ku do të mund të luante në vazhdimësi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...