Ballina Lajme Kosova Vendimet e fundit të KQZ-së, Vjosa Osmani thërret konferencë

Vendimet e fundit të KQZ-së, Vjosa Osmani thërret konferencë

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani, ka thirrur konferencë për media lidhur me vendimet e fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ).“Në orën 18:00, u.d. Presidentja Vjosa Osmani do ta ketë një adresim në profilin e saj zyrtar në Facebook”, në lidhje me zhvillimet e fundit në Komisionin Qendror Zgjedhor dhe procesin e certifikimit të kandidatëve për zgjedhjet e 14 shkurtit”, thuhet në njoftim.
Dje KQZ’ja mori vendim për të mos i verifikuar tri parti politike për shkak që të ato nuk I zëvendësuan kandidatët që janë të dënuar me vendim të formës së prerë në tri vitet e fundit.
Kështu LVV’ja, AAK’ja dhe Nisma Socialdemokrate, nuk morën mbrëmë dritën jeshile për të kandiduar në zgjedhjet 14 shkurtit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...