Ballina Lajme Kosova Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Makolli, ka vdekur sot.
Lajmin e ka bërë të ditur kryetari në detyrë i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, përmes një postimi në Facebook.

Klinaku ka thënë se Sadiku i takonte organizimeve të herëshme ilegale të viteve 80’ dhe ishte po ashtu veprimtar i herëshëm i LPK-së, LKÇK-së, veteran i UÇK-së

Ky është njoftimi tij i plotë:
Me pikëllim të thellë njoftojmë se sot, me 15.02.2021, nga një sëmundje e shkurtër ndërroj jetë shoku ynë bashkëveprimtar, Sadik Makolli.
Sadiku, i takonte organizimeve të hershme ilegale te viteve 80, veprimtar i hershëm i LPK-së, LKÇK-së, veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosoves, dhe dikur në OVL UÇK ishte kryetar i degës së Artanës dhe i Këshillit Drejtues në qendër.
I qoftë i lehtë dheu mbi varr!

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...