Ballina Lajme Bota Vdekja e mjekes shqiptare në Gjermani, flet i dashuri: Donim të kishim...

Vdekja e mjekes shqiptare në Gjermani, flet i dashuri: Donim të kishim fëmijë

I dashuri i mjekës shqiptare, Eneida Doko, e cila humbi jetën në një aksident tragjik ne Gjermani, ka reaguar për mediat gjermane.
I dashuri i saj, po mjek në profesion ka thënë për mediat gjermane se me Eneidën dëshironte të martohej dhe kishin bërë plane për fëmijë.“Ajo ishte një yll, shkëlqente, lëshonte lumturi dhe dashuri kudo. Donim të martoheshim, të kishim fëmijë”, është shprehur partneri i saj.
Eni ishte mjeke psikiatre dhe u largua nga Shqipëria në vitin 2016.
Sipas partnerit të saj, ajo fliste në mënyrë të shkëlqyer 5 gjuhë dhe gjermanishten kishte arritur ta mësonte për një vit.
“Ajo zotëronte rrjedhshëm pesë gjuhë dhe gjermanishten e mësoi vetëm për një vit”, ka thënë ai.
Mjekja po udhëtonte me mjetin e saj tip “Benz”, e për shkak të shpejtësisë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një ishull trafiku.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.