Ballina Sport Van Dijk zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur

Van Dijk zgjedh kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur

Virgil van Dijk e emëroi Lionel Messin si kundërshtarin e tij më të vështir me të cilin është përballur, pasi u hap në një numër temash si pjesë e një sesioni pyetje dhe përgjigje në Twitter.

Van Dijk u ndesh me Messin në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve të sezonit të kaluar, pasi Liverpooli kapërceu një disavantazh 3-0 të ndeshjes së parë – duke triumfuar 4-0 në ‘Anfield’ për të rezervuar një vend në finalen e Ligës së Kampionëve.

Ishte Messi që siguroi dy gola në fitoren 3-0 te Barcelona në ‘Camp Nou’.

Një nga golat, ishte ajo nga gjuajtja e lirë, e cila mbetet padyshim një vepër e jashtëzakonshme nga ai.

“Ka disa sulmues të vështirë, por me siguri Leo Messi”, u përgjigj Van Dijk.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.