Ballina Sport Van Dijk zbulon dy sulmuesit më të vështirë për tu ndalur

Van Dijk zbulon dy sulmuesit më të vështirë për tu ndalur

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, ka thënë se dy sulmuesit më të vështirë për tu ndalur janë Leo Messi dhe Sergio Aguero.

Liga Premier ashtu si pjesa tjetër e botës së futbollit, është ndalur dhe Van Dijk e ka shfrytëzuar rastin tu përgjigjet pyetjeve të tifozëve në Twitter.

Ai është pyetur se cili është sulmuesi më i vështirë për tu markuar.

“Ka disa sulmues të vështirë, por me siguri më i vështirë është Leo Messi”, ka thënë Van Dijk.

Qendërmbrojtësi holandez u pyet edhe për sulmuesi më të fortë kundërshtarë në Ligën Premier, duke u përgjigjur: “[Sergio] Aguero”, ka thënë shkurt ai.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...