Ballina Lajme Bota Ukraina nuk do të pranojë vaksinat e Rusisë

Ukraina nuk do të pranojë vaksinat e Rusisë

Parlamenti ukrainas ka vendosur sot që të ndalojë përdorimin e vaksinave anti-COVID të prodhuara në shtetin fqinj, Rusi.
Parlamenti ka bërë të ditur se pret të marrë 100 deri në 200 mijë doza të vaksinës Pfizer të SHBA-së dhe BioNTexch të Gjermanisë, gjatë muajit shkurt, raporton Reuters.

Deri më tani në Ukrainë nuk është aprovuar asnjë vaksinë por autoritetet kanë bërë të ditur se Kievi nuk do të pranojë të përdor vaksinat nga Rusia, shtet ky me të cilën ka mosmarrëveshje. / KOHA

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.