UEFA nuk i dënon “rebelët” e Superligës

Sport

UEFA të mërkurën nuk ka dhënë dënim disiplinor kundër klubeve rebele të Superligës, Barcelonës, Juventusit dhe Real Madridit, derisa gjashtë klubet e Premier Leagues kanë marrë gjobë në tërësi prej 22 milionë funteve.
Të tri klubet kanë refuzuar të tërhiqen nga projekti i Superligës së Evropës dhe mund të përballen me përjashtim nga Liga e Kampionëve, edhe pse kjo nuk pritet të ndodhë para sezonit të ri.
Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi e fituan një vendim nga gjykata spanjolle në muajin prill se nuk mund të dënohen nga UEFA dhe FIFA.