Ballina Lajme UDSH çertifikohet dhe merr numrin 5 në zgjedhjet lokale në komunë të...

UDSH çertifikohet dhe merr numrin 5 në zgjedhjet lokale në komunë të Preshevës që do të mbahen më 28 mars 2021

Unioni Demokratik Shqiptar çertifikohet dhe merr numrin 5 në zgjedhjet lokale në komunë të Preshevës që do të mbahen më 28 mars 2021.

Njoftohen të gjithë aktivistët dhe simpatizuesit e Unionit Demokratik Shqiptar se pas grumbullimit të nënshkrimeve të nevojshme, UDSH, ka dorëzuar listën zgjedhore për pjesëmarrje në zgjedhjet komunale në Preshevë që do të mbahen më 28 mars.

Unioni Demokratik Shqiptar në këto zgjedhje do të marrë pjesë me 13 kandidatë për këshilltarë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...