Ballina Lajme Shqipëri U infektua me koronavirus, vdes në Selanik mësuesi grek i shkollës private...

U infektua me koronavirus, vdes në Selanik mësuesi grek i shkollës private në Korçë

Rreth dy javë pasi u diagnostikua me koronavirus, ka ndërruar jetë në Selanik, mësuesi grek i shkollës Omiros në Korçë.

Mësuesi rezultoi pozitiv me COVID-19 në datën 17 mars ne Greqi.

Lajmi se mësuesi i ardhur nga Greqia rezultoi i prekur me koronavirus, detyroi rreth 430 fëmijë që mësojnë aty bashkë me familjet e tyre të vetizolohen.

Mësuesi punonte në shkollë part time dhe për herë të fundit ishte aty më datë 9 mars, ditë kur është mbyllur edhe procesi mësimor.

Në Korcë deri tani janë 16 raste të konfirmuara me koronavirus,

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...