Ballina Lajme Bota Turqi – Kamikazi i ndjekur nga policia hedh veten në erë

Turqi – Kamikazi i ndjekur nga policia hedh veten në erëNjë terrorist që përpiqej t’i shpëtonte ndjekjes së policisë ka hedhur vetën në erë në qytetin Iskenderun, vazhdon operacioni për kapjen e terroristit tjetër.

Ambulancat dhe skuadrat e policisë u dërguan në rrethin Iskenderun të provincës jugore Hatay të Turqisë pasi një shpërthim tronditi qendrën e qytetit të hënën në mbrëmje.


Policia u vu në ndjekje të 2 terroristëve për të cilët dyshoi gjatë kontrollit në një postbllok të ngritur në nënprefekturën Iskenderun të Hatay-it, në jug të Turqisë.
Ndërkaq një terrorist që përpiqej t’i shpëtonte me makinë ndjekjes së policisë hodhi veten në erë.


Në zonë vazhdon operacioni për kapjen e terroristit tjetër.
Në ngjarje nuk ka pasur humbje jetësh me përjashtim të plagosjes lehtë të një polici. Në vendin ku ndodhi shpërthimi u dërguan përforcime për forcat e sigurisë si dhe shumë ambulanca.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.