Ballina Lajme Maqedonia Treni del nga hekurudha në Miravci, nuk ka të lënduar

Treni del nga hekurudha në Miravci, nuk ka të lënduar

Një tren mallrash në relacionin Gjevgjeli-Trubarevo, në mes të stacioneve Miravci dhe Klisura sot në mëngjes rreth orës 06:40 ka dalë nga hekurudha dhe ka goditur në një breg me gurë.

Në këtë aksident nuk ka persona të lënduar.Nga SPB Strumicë konfirmojnë se për shkak të këtij aksidenti, është ndërprerë komunikacioni hekurudhor në mes Gjevgjelisë dhe Velesit.Policia po kryen hetim në vendin e ngjarjes.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...

Hallat dhe tezet i duan nipërit dhe mbesat njësoj si fëmijët e tyre

Tezet i trajtojnë nipërit e mbesat njësoj si fëmijët e tyre dhe nuk është e vështirë të futesh në një situatë të...

Osmani flet pas takimit me Lajçak: S’do të lejoj që të negociohet me kufijtë e Kosovës. Me Serbinë të trajtohemi si shtete të barabarta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një konferencë për mediat pas takimit me të dërguarin e BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirsolav...