Ballina Lajme Kosova Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e çojnë në Apel kërkesën për lirim...

Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi e çojnë në Apel kërkesën për lirim nga paraburgimi

Mbrojtja e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit e ka apeluar vendimin e Gjykatësit të Procedurës Paraprake i cili ua refuzoi atyre lirimin nga parburgimi.
I pari që ka apeluar vendimin është avokati i Veselit, Ben Emmerson, i cili ankesën e tij e ka dërguar më 1 shkurt, shkruan lajmi.net.Më 3 shkurt, ankesë kanë dërguar edhe avokatët e Thaçit, Krasniqit e Selimit.
Kësisoj, është caktuar përbërja e panelit të Apelit ku do të jenë tre gjyqtarë: Michele Picard, Kai Ambos dhe Nina Jorgensen.Kërkesa për lirim nga gjyqtari francez i procedurës paraprake ishte refuzuar më 22 janar.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...