Ballina Lajme Kosova Thaçi sot vazhdon konsultimet: Takon Haradinajn, Limajn e Rakiqin

Thaçi sot vazhdon konsultimet: Takon Haradinajn, Limajn e Rakiqin

Presidenti i Kosovës ka takuar dje kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Kurti ka thënë se në takim me presidentin, i ka thënë se qeveria e re duhet të formohet vetëm pas zgjedhjeve. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ‘nuk është për zgjedhje në këtë kohë pandemie’. Veseli ka thënë se ‘nuk është për zgjedhje’ por se ‘PDK do të qëndrojë në opozitë’.

Ndërkaq, gjatë ditës së sotme, presidenti Thaci do t’i ketë këto takime, sipas agjendës së paralajmëruar për media:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takim me kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. ora 10.00)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takim me kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq (Zyra e Presidentit, ora 10.30)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj ora 11.00)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim përfaqësuesit e Grupit Parlamentar 6 Plus (11:30)

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.