Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Bota Kosova Lajme

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.
Në Korçë e Pogradec raportohet se njerëzit kanë dalë në rrugë të frikësuar.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Kosovë.
Lexues të Gazetës Express thanë se lëkundjet janë ndjerë edhe në zonën e Prizrenit.