Ballina Sport Terim largohet nga spitali pas infektimit me koronavirus: Tani do t’i vlerësoj...

Terim largohet nga spitali pas infektimit me koronavirus: Tani do t’i vlerësoj gjërat më shumë

Trajneri legjendar turk, Fatih Terim, i cili është pranuar në spital më 23 mars për infeksion me koronavirus, është në gjendje të mirë dhe karantinën do ta vazhdojë në shtëpi.

Ish trajneri i Milanit dhe Turqisë, që tani drejton Galatasaray, u ka dërguar një mesazh tifozëve.

“Faleminderit të gjithëve për mesazhet dhe falënderimet e veçanta për mjekët. Kjo është një provë që e gjithë bota do të duhet ta kalojë. Unë kam mësuar shumë nga e gjithë kjo. Unë do t’i vlerësojë më shumë gjërat pas karantinës dhe do të kalojë më shumë kohë me familjen dhe njerëzit e dashur”, ka deklaruar Termin. “Unë do të fal më shumë dhe do të përpiqem të jem më pak trishtuar. Faleminderit familjes dhe miqve të mi që janë gjithmonë me mua”.

“Qëndro në shtëpi për aq kohë sa zgjatë kjo, mbrojë veten dhe merr masat paraprake”, u shpreh Terim.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.