Ballina Sport Ter Stegen e lut Messin të qëndrojë në Barcelonë

Ter Stegen e lut Messin të qëndrojë në Barcelonë

Portieri i Barcelonës , Marc-Andre ter Stegen, shpreson se Messi mund të bindet të nënshkruajë një marrëveshje të re për ta qëndruar në Camp Nou. Messi ka kontratë me Barçën vetëm deri në verën e vitit të ardhshme dhe thuhet se nuk do ta vazhdojë atë por do t’i bashkohet Pep Guardiolës në Manchester City. Por, Ter Stegen i cili kohët e fundit nënshkroi një marrëveshje të re afatgjatë për të qëndruar në Katalonjë deri në vitin 2025, duke qëndruar më shumë se një dekadë me fanellën e Barcelonës.
“Gjithmonë është një avantazh të kesh Messin në ekip sepse ai mund të shënojë gola nga secila pozitë, kjo është ajo që e bën atë kaq të veçantë”, deklaroi 28-vjeçari në një intervistë për BarcaTV.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...