Ballina Lajme Lugina Telegram ngushëllimi nga luftëtarët e Kosovës Lindore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Telegram ngushëllimi nga luftëtarët e Kosovës Lindore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Nga: luftëtarët e Kosovës Lindore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Për: Familjen e Qerim Kelmendit

Ne, luftëtarët nga Kosova Lindore, që ishim tërësi e luftës çlirimtare dhe luftuam në Kosovë me keqardhje të thellë u njoftuam për vrasjen luftëtëtarit Qerim Kelemdi.

Qerim Kelmendi- Dema ishte një ndër luftëtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

Familja Kelmendi ishte aset i çmuar i lëvizjeve çlirimtare, si e till ishte dhe cak i Sulmeve të hershme të regjimit serb!

Gjatë luftës çlirimtare, familja Kelemendi, ishte pjesë vendimemeve ku u vendos për luftëtë të të armatosur me karakter çlirimtarë!

Ne luftëtarët nga Kosovës Lindore u shprehim ngushllime të thella familjes Kelmendi dhe të gjithë luftëtarëve te lirisë!

Presheve, 27 te mujit Shkurt 2020!

Në emër të luftëtarëve

Zv komandanti dhe Komandanti i Zonës Operative të Preshevës, të UÇPMB-s

Mustafë Shaqiri- Shpëtimi

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...