Ballina Sport Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë

UEFA ka mbajtur dje video-konferencën e dytë brenda pak javësh me 55 federatat evropiane.

Në këtë video-konferencë është vendosur që futboll mos të ketë gjatë muajve, prill dhe maj.

Kurse, në bazë të asaj që është vendosur, kampionatet e futbollit duhet të përfundojnë me datë 3 gusht, kjo si datë e fundit që më pas mos të ketë probleme për nisje të edicionit pasuesë.

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta.

Kujtojmë, në Superligën e Kosovës kanë mbetur edhe 11 xhiro deri në fund të saj, kurse pas fillimit pritet të ketë ndeshje çdo të tretën ose katërtën ditë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...