Vizita në grumbullimin e Kombëtares, FSHF mbështet ekipin e femrave të Preshevës

Festa e Flamurit ka rezervuar një surprizë shumë të bukur për ekipin Kombëtar të vajzave që u vizitua nga klubi futbollit të femrave të Preshevës. Në grumbullimin që Kombëtarja po zhvillon në prag të ndeshjes me Kosovën, kapitenia Megi Doçi dhe sulmuesja nga Lugina e Preshevës, Mimoza Hamidi, zhvilluan një takim të përzemërt me vajzat […]

lexo

Në 2009 stërvitej me Ronaldon, sot shet qumësht – Historia epike e 32-vjeçarit që la futbollin

Yjet e mëdhenj të futbollit si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ose Neymar e kanë atë emër jo vetëm për shkak të qëllimeve të tyre ose për shkak të pritshmërisë që ata krijojnë, por edhe për shkak të aftësisë dhe këmbënguljes së tyre për të udhëhequr sportin për shumë vite. Ndërsa e bëjnë atë të duket […]

lexo

Çfarë po ndodh me Cristiano Ronaldon? Portugezi largohet nga stërvitja para kohe

Cristiano Ronaldo ka lënë seancën stërvitore ditën e sotme para kohe dhe shkak mësohet se është bërë  për shkak të një lëndimi në krah. Lajmin e dhanë mediat italiane sportive. Ndërkohë që të gjithë i kanë tek Cristiano Ronaldo, pas lajmeve se ai do largohet nga Seria A këtë verë. Mësohet se e vetmja skuadër […]

lexo

Barcelona i tregon fuqinë që ka talentit Moriba: Largohesh për ofertën e duhur, ose nuk luan një vit fare

Ilaix Moriba ka qenë njëri nga zbulimet e Barcelonës së Ronald Koeman edicionin e kaluar. Mesfushori i talentuar ka zhvilluar 18 ndeshje me ekipin e parë të katalunasve, ku ka shënuar edhe një gol dhe ka dhuruar tre asistime. Vlera e tij është rritur ndjeshëm, por lojtari ka vetëm edhe një vit kontratë te gjiganti […]

lexo

Munishi: Nuk e pash ndeshjen Prishtina – Llapi, isha mysafir me një syneti

Llapi për herë të parë fitoi Superkupën e Kosovës duke mposhtur në finale Prishtinën me rezultat 3-1 pas vazhdimeve. Interesimi ishte i madh për të parë ndeshjen e parë që hapi zyrtarisht sezonin e ri në futbollin kosovar.null Indeksonline kontaktoi trajnerin Ismet Munishi për të marrë vlerësimin e tij rreth implementimit të sistemit VAR në […]

lexo

Një gjest i kryebashkiakut japonez me medaljen olimpike ka nxitur reagime, megjithatë tanimë është gjetur një zgjidhje

Një fitueseje të medaljes së artë olimpike do t’i jepet një medalje e re pasi kryebashkiaku i qytetit të saj të lindjes bëri diçka që nuk është parë më herët. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Takashi Kawamura, kryebashkiaku i qytetit japonez Nagoya, provokoi zemërim në internet kur uli maskën dhe kafshoi medaljen e atletes […]

lexo

Renditja e re e FIFA-s – Kosova ngritët pesë pozita, Shqipëria bie tri vende

FIFA ka publikuar ranglistën për ekipet kombëtare, ku Kosova ka pasur ndrysim të madh, duke u ngjitur në pozitën e 115-të. Që nga përditësimi i fundit me 27 maj 2021, Dardanët kanë pasur rritje në ranglistën e fundit të FIFA-s. Ekipi i Kosovës është ngritur në pozitën e 115-të nga pozita e 120 sa ishte […]

lexo

Barcelona bën ofertë dramatike për Messin në momentet e fundit

Lionel Messi i tha lamtumirë Barcelonës përmes një konference për media të dielën në mesditë. Sulmuesi legjendar konfirmoi se ai dëshironte të qëndronte në klub dhe ishte pajtuar me kontratën e ofruar, mirëpo kushtet financiare në klub nuk ia lejuan atij. Lojtari 34-vjeçar pritej që të zbarkonte në Paris të hënën mbrëma, mirëpo një gjë […]

lexo

Luis Enrique është izoluar, më orë të tëra po e studion Italinë

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique është duke punuar shumë për ndeshjen e tij më të madhe kundër Italisë në gjysmëfinale të Euro 2020. “Ne do të përgatitemi sa më mirë që mundemi”. Spanjë-Itali do të jetë një ndeshje titanësh të martën në Wembley derisa ato do të luftojnë për ta siguruar një vend në finale […]

lexo

Sot fillon faza 1/16 e Euro 2020, këto janë ndeshjet që zhvillohen

Kampionati Evropian ka hyrë në fazën e ndeshjeve me eliminim direkt. Sot starton faza e ndeshjeve me eliminim direkt në Euro 2020. Pas përfundimit të fazës së grupeve, janë caktuar çiftet e ndeshjeve 1/16 të Kampionatit Evropian dhe spektali do të fillojë sot. Në program për ditën e sotme janë dy ndeshje, Uells – Danimarkë nga […]

lexo