Ballina Lajme Maqedonia Spasovski: Nuk mund të gjithë të jenë të kënaqur nga masat ekonomike

Spasovski: Nuk mund të gjithë të jenë të kënaqur nga masat ekonomike

Kryeministri teknik Oliver Spasovski, ka folur rreth masave ekonomike që ka ndërmarr qeveria në drejtim të zbutjes së krizës se shkaktuar nga coronavirusi.

Spasovski mes tjerash shprehet i vetëdijshëm se masat ekonomike nuk do të mirëpriten nga të gjithës. Ai tha se është i vetëdijshëm se në këtë drejtim do të ketë edhe pakënaqësi.

“Kur veç më flasim për masat ekonomike, unë gjatë miratimit të këtyre masave jam udhëhequr kryesisht nga propozimet që kemi marrë nga struktura të ndryshme në shtet. Dhe më së shumti nga ajo që kemi biseduar në Këshillin Ekonomik në Qeveri. Këshillin që e formuam për shqyrtim dhe miratim të zgjidhjeve më të mira të mundshme”.

“Tani, nëse më pyesni nëse kam pritur që të gjithë të jenë të kënaqur nga masat? Jo. Dhe asnjëherë nuk do pres. Gjithmonë do pres që dikush të jetë i pakënaqur nga diçka sepse në kohë krize, në fund të fundit ashtu edhe duhet të jetë. Unë kur flas për krizën, flas se secili prej nesh duhet të humbë diçka”, tha Oliver Spasovski në emisionin “Magazina Ekonomike”.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...