Ballina Lajme Lugina Spanja kapërcen Kinën me të infektuar – mbi 85 mijë raste pozitive...

Spanja kapërcen Kinën me të infektuar – mbi 85 mijë raste pozitive me koronavirus

Spanja ka kapërcyer Kinën për numrin e rasteve të konfirmuara me koronavirusit, duke raportuar gjithsej 85,195 njerëz të infektuar të hënën.

Totali i ri ditor i 812 vdekjeve ishte një rënie e lehtë në rekordin e së dielës të 838, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 7,340, transmeton Klan Kosova

Spanja bashkohet me Italinë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës me mbi 85 mijë njerëz të prekur nga Covid-19.

Lajmet vijnë ndërsa Spanja vë në fuqi masa më të forta bllokimi të miratuara nga Qeveria, masa këto të marra nga kryeministri Pedro Sanchez, në përpjekjen e fundit për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit.

Të gjithë punëtorët jo-thelbësorë po kufizohen në shtëpitë e tyre nga sot deri më 9 prill, një kufizim i mëtejshëm në krye të kufizimeve të vendosura tashmë nën gjendjen e alarmit të deklaruar në 14 mars.

Miratimi për këtë veprim erdhi në një mbledhje të jashtëzakonshme të kabinetit qeveritar të dielën.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...