Ballina Sport Spanja cakton stadiumin ku do të presë Kosovën më 31 mars

Spanja cakton stadiumin ku do të presë Kosovën më 31 mars

Ndonëse u fol gjatë që ndeshja mes Spanjës dhe Kosovës, e vlefshme për eliminatoret e Katar 2022 do të luhej në një stadium asnjanës, Federata Spanjolle e Futbollit njoftoi sot zyrtarisht emrin e impiantit që do të presë këtë sfidë.
Bëhet fjalë për stadiumin e Sevillas në Andaluzi, “La Cartuja”, një impiant me kapacitet prej 60 mijë vendesh, por kjo ka pak rëndësi, pasi shanset që sfida Spanjë-Kosovë të luhet me tifozë, janë thuajse zero.
Spanja nuk e ka njohur ende Kosovën si shtet i pavarur, ndaj fillimisht u mendua që ndeshja mes të dyjave, e planifikuar për më 31 mars, të luhej në një shtet tjetër, por ky opsion ra dhe “Furia Roja” do të presë “dardanët” në shtëpi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nuk është Rama, s’ka vaksina; vjen Rama, vijnë vaksinat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi herët në mëngjes, gjatë një diskutimi në parlament, se në mbrëmje do të mbërrinin 15,210 doza...

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...