Ballina Lajme Bota Sot, Parlamenti i Malit të Zi zgjedh Qeverinë e re

Sot, Parlamenti i Malit të Zi zgjedh Qeverinë e re


Parlamenti i Malit të Zi sot do të mbajë mbledhje ku pika kryesorje e saj do të jetë gjedhja e qeverisë së 42-të malazeze, e propozuar nga mandati i Zdravko Krivokapić.

PODGORICA – Një seancë e parlamentit do të mbahet sot në Podgoricë, me pikë rendi dite zgjedhjen e qeverisë së 42-të malazeze në rendin e ditës, të propozuar nga mandati i Zdravko Krivokapić.

Të hënën, Krivokapic paraqiti një ekspozitë në parlament në të cilën ai deklaroi në faqen 51 se përparësitë e qeverisë së ardhshme janë lufta kundër korrupsionit dhe krimit, drejtësia dhe barazia, marrëdhëniet e fqinjësisë së mirë me vendet fqinje, sigurimi i kushteve të drejta në zgjedhje, ulja e shpenzimeve publike, ndërtimi i besimit publik dhe transparencë e plotë e punës së administratës shtetërore, transmeton departamenti.com

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë së Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë thënë se përkundër që kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që...

Mandzukic: Unë e Ibra të frikshëm, japim shembullin për më të rinjtë

Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kroat foli plot...

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare e kishte të vështirë fillimin te Espanyoli, pasi vuajti disa probleme burokratike,  ndërsa më pas një dëmtim.Por ai është kthyer...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 678 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën...