Ballina Lajme Kosova Sondazhi i ri i PIPOS: LVV e para më 43.8%, PDK shënon...

Sondazhi i ri i PIPOS: LVV e para më 43.8%, PDK shënon rritje në 21.1%, dhe LDK më 17.2%

Sondazhi i fundit i realizuar nga PIPOS të cilin e paraqiti Fisnik Halimi në Klan Kosova, për zgjedhjet e reja parlamentare që do të mbahen më 14 shkurt e kanë nxjerrë parti të parë  Lëvizjen Vetëvendosje, më 43.8 përqind.
Fisnik Halimi nga PIPOS teksa prezantoi sondazhin tha se PDK ka shënuar një rritje të lehtë krahasuar me sondazhin paraprak,  PDK sipas sondazhit ka 21.1 përqind, transmeton Telegrafi.

LDK është e radhitur e treta, më 17.2 përqind, kurse AAK më 7 përqind.
Sondazhi ka përfshirë 3 mijë respodentë.
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 14 shkurt. /Telegrafi/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...