Ballina Lajme Kosova Sondazhi i Baton Haxhiut: VV 51%, LDK 15%, PDK 13%, AAK 5%

Sondazhi i Baton Haxhiut: VV 51%, LDK 15%, PDK 13%, AAK 5%


***

Sondazhi i cili pritet të publikihet sot nga Baton Haxhiu me Albanian Post ka renditur VV-në të paren, ndërsa të dytën LDK kurse në vendin e tretë PDK.

Sipas këtij sondazhi, VV do t’i ketë 58 deputetë, LDK-18deputetë, PDK-16 deputetë dhe AAK- 8 deputetë.

Renditja sipas përqindjes është:
VV dhe Lista Vjosa-51.3%;
LDK & AKR -15.5;
PDK 13.2%, dhe
AAK-5.5%

Ndërsa sipas këtij sondazhi Nisma nuk e kalon pragun.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...