Ballina Sport 'Skifterat' dërgojnë mesazh përmes kapitenit Kastrati

‘Skifterat’ dërgojnë mesazh përmes kapitenit Kastrati

Tifo-grupi i mirënjohur kosovar “Skifterat” është solidarizuar në Ditën Botërore të Autizmit.

Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” tifozët e Gjilanit kanë dërguar një mesazh mbështetës përmes kapitenit Ylber Kastratit.

“Ndryshe, por jo më pak”, kanë shkruar “Skifterat”.

Momentalisht aktivitetet e futbollit në vendin tonë janë pezulluar.

Kjo për shkak të përhapjes së pandemisë COVID-19 në mbarë botën, duke përfshirë edhe vendin tonë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...