Ballina Lajme Lugina Siria konfirmon rastin e parë, e prekur një vajzë 20-vjeçare

Siria konfirmon rastin e parë, e prekur një vajzë 20-vjeçare

Është zgjeruar harta e shtrirjes së koronavirusit duke përfshirë kështu edhe Sirinë, e cila ka konfirmuar rastin e parë.

Ishte ministri i Shëndetësisë, Nizar al-Jeziji, ai i cili bëri publik lajmin duke u shprehur për mediat shtetërore, se pacientja ishte një 20-vjeçare dhe se ishin marrë masat e nevojshme.

Më tej ai shtoi se e reja do të karantinohet për 14 ditë dhe do të mbahej nën vëzhgim dhe kujdes mjekësor.

E gjithë kjo situatë pritet të jetë një sfidë e vërtetë për sistemin mjekësor sirian, i cili ka pësuar goditje të mëdha prej 9 vitesh nga lufta civile.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...