Ballina Shkencë & Teknologji Si të shihni një tigër, luan dhe panda në 3D

Si të shihni një tigër, luan dhe panda në 3D

Google u ka dhënë njerëzve një shans për t’u marrë me kafshët, duke ndjekur distancimin shoqëror.

Si të përdorni kafshët Google 3D?

Për të përdorur këtë, së pari do të duhet të siguroheni që keni programin e duhur, raporton “Metro”.

Do të përdorni telefonin ose tabletin tuaj, kështu që për përdoruesit e Android, Google kërkon një sistem operativ Android 7.0. Për përdoruesit e iPhone, duhet të ekzekutoni iOS 11.0.

Ju vetëm duhet të kërkoni një kafshë në pajisjen tuaj, thjesht shkruani në shiritin e kërkimit, për shembull, “luan”.

Vetëm nën rezultatet e kërkimit të imazhit dhe përshkrimin e Wikipedia të kafshës, ju do të keni mundësinë të shihni një kuti që thotë, “Takohuni me një luan të madhësisë së ngushtë”. Klikoni në butonin “pamje në 3D” që do të shfaqet qartë, pastaj klikoni “pamje në hapësirën tuaj” për të parë kafshën në rrethinën tuaj.

Ju do të duhet t’i jepni Google qasje në aparatin tuaj që të mund ta fusë kafshën në hapësirën.

Image

Çfarë kafshësh mund të gjeni?

Luan

Tigër

Leopard

Pinguin

Peshk

Dhi

Gjarpër

Aligator

Kali

Breshk

Mace

Qen

Panda.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.