Ballina Lajme Shqipëri Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes së pandemisë të shkojë në 509.

Sa i përket infektimeve, Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orë kanë rezultuar pozitivë 241 persona.

Aktualisht të shtruar në spital janë 319 pacientë. Sipas Ministrisë gjatë këtyre 24 orëve janë shëruar 92 persona.

Aktualisht të shtruar në spital janë 319 pacientë. Sipas Ministrisë gjatë këtyre 24 orëve janë shëruar 92 persona.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Po vjen Organi i Përkohshëm, me të bashk edhe Pllakat e Betonit

Po vjen Organi i Përkohshëm, me të bashk edhe Pllakat e Betonit Në një kohë kur është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, në...

14 të vdekur dhe 555 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.340...

Protestë në Beograd për shkak të masave të reja nga Shtabi i Krizave

Për shkak të masave të reja të Shtabit të Krizave, të cilat hyjnë në fuqi të Premten, disa qindra njerëz u mblodhën...

“Këtu duan vetëm lekë”, flet motra e 60-vjeçarit që u hodh nga “Shefqet Ndroqi”

Pak ditë më parë, një pacient i infektuar me Cvid 19, Leonard Skabona, ish-i përndjekur politik, i dha fund jetës, duke u...