Ballina Lajme Shqipëri Shqipëri – Kazakistan, formacionet zyrtareShqipëri – Kazakistan, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Shqipërisë sonte takohet me Kazakistanin.
Shqipëria dhe Kazakistani takohen sonte me fillim nga ora 18:00, në kuadër të ndeshjes së pestë të takimeve të Ligës C të Ligës së Kombeve, përcjell GazetaBlic Sport.
Pak para fillimi të këtij dueli janë publikuar edhe formacionet zyrtare të duelit.

Ja përbërjet:

Shqipëria: Berisha, Veseli, Ismajli, Gjimshiti, Hysaj, Abrashi, Memushaj, Kallaku, Uzuni, Manaj, Cikalleshi.
Kazakistan: Pokatilov; Vorogovskiy, Marochkin, Kerimzhanov, Alip; Beysebekov, Kuat, Abiken, Suyumbayev; Schetkin, Aimbetov

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...

Ismaili: Pas propozimit të PDK-së, trafiku urban falas në Prishtinë

Nga sot Komuna e Prishtinës do të ofrojë shërbimet e Trafikut Urban falas për të gjithë qytetarët që udhëtojnë në Prishtinë.Ky vendim...

Qytetarët ia shohin sherrin pështjellimit në rrugën e Vushtrrisë: Aksident i rëndë me të lënduar

Një aksident me të lënduar ka ndodhur para pak minutash në një kryqëzim rruge në Vushtrri.Mësohet se ka të lënduar pasi goditja...