Ballina Lajme Shqipëri/Ende asnjë vendim për universitetet”, Rakacolli: Vijojnë të pezulluara fluturimet me Britaninë

Shqipëri/Ende asnjë vendim për universitetet”, Rakacolli: Vijojnë të pezulluara fluturimet me Britaninë


Rakacolli jep argumentet në Komisionin e Ligjeve: Pse duhet të shtyjmë gjendjen e Fatkeqësisë Natyrore me dy muaj
Komiteti Teknik i ekspertëve ka vlerësuar se rritja e rasteve javën e fundit ka ardhur si pasojë e moszbatimit të masave. Mira Rakacolli u shpreh se deri më tani nuk është detektuar asnjë variant i ti i koronavirusit.

Zv/ministrja Rakacolli tha se situata vijon të mbetet e kontrolluar, prandaj është vendosur që të vazhdohet me ndërprerjen e fluturimeve drejt Britanisë së Madhe, dhe shtoi se ky vendim do të vlerësohet sërish.

“Nga ana tjetër në rritjen e këtyre indikatorëve po vlerësohet dhe shfaqja e varianteve të Covid. Fatmirësisht deri më tani situata vazhdon të mbetet e kontrolluar”, tha Rakacolli.

Sa i përket kërkesës së universiteteve për t’u rikthyer në auditorë, Rakacolli tha se nuk ka ende asnjë vendim, por po punohet së bashku me Ministrinë e Arsimit për një plan. Rakacolli tha se vendimi për hapjen ose jo të auditorëve mund të jepet maksimumi deri në fund të kësaj jave.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.