Shqipëri/Basha për koalicion te madh, ftohet për t’u bashkuar edhe Bamir Topi

Lajme ShqipëriPërfaqësues të lartë të të Partisë Demokratike janë në këto momente në takim me ish-presidentin Bamir Topi. Gazetari Juxhin Mustafaraj raporton se mes palëve po diskutohet që Topi të jetë pjesë e koalicionit të PD me forcën e tij, Fryma e Re Demokratike.

Ndërkohë, në Selinë Blu ka arritur për të firmosur marrëveshjen e koalicionit kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, dhe pas tij priten aleatë të tjera të Bashës, që do të firmosin.

Ndërsa, LSI në këto zgjedhje do të garojë si forcë e vetme politike, me listën e saj zgjedhore.