Shpërthen zjarri në spitalin COVID, tre pacientë të vdekur dhe një mjek

Bota

Tre pacientë të shtrirë në repartin e kujdesit intensiv dhe një mjek, kanë humbur jetën nga shpërthimi i një zjarri në spitalin COVID në Ukrainë.

Autoritetet kanë deklaruar se zjarri ka shpërthyer në katin e parë të spitalit ku gjendeshin pacientët e futur në respiratorë, ndërsa të tjerët kanë arritur që të shpëtohen.