Ballina Lajme Shqipëri Shpërthen bombola e gazit në klasën e një shkolle

Shpërthen bombola e gazit në klasën e një shkolle

Paraditen e kësaj të mërkure është regjistruar një ngjarje e rëndë, ku një bombul gazi ka shpërthyer në shkollën “Ndre Mjeda” të qytet të Shkodrës.
Burime bëjnë me dije se shpërthimi i bombolës ndodhi në momentin kur po bëhej ndërrimi i saj.

Fatmirësisht ngjarja ndodhi gjatë pushimit të ndërrimit të turneve dhe nuk ka pasur nxënës të pranishëm në klasë.
Kujtojmë, se edhe në vitin e kaluar në po të njejtën shkollë ka patur një rast të ngjashëm me atë të sotmin, ku shpërthimi ndodhi në klasën e parë, por fatmirësisht pa asnjë të lënduar.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...