Ballina Showbiz

Showbiz

Grabitet aktorja e njohur shqiptare, personi i armatosur futet në banesë dhe rrëmben sendet me vlerë

Arta Elezaj është një ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar.Bukuroshen e kemi njohur në serialin ‘O sa mirë’, por edhe...

Historia e jashtëzakonshme e miliarderit: Asnjë kacidhe dhe i lumtur!

Charles Chuck Feeney, themeluesi i “Duty Free Shoppers” është zyrtarisht trokë, ashtu siç vetë ka dëshiruar prej kohësh.Dikur llogaritë e tij bankare...

Intervista/ Mbulohet Shkëndije Mujaj: I dashuri im është Allahu, fitoja lekë haram!!!

Ajo paraqit si një nga femrat që nuk njeh tabu, për vite të tëra realizoi projekte të cilat ishin atraksion në botën...

Rritet pasuria e pasanikëve në botë, kush kryeson dhe i sati renditet Trump

Super pasanikët janë më të pasur se kurrë, pavarësisht krizës globale të shkaktuar nga koronavirusi.Njeriu më i pasur në botë, është themeluesi...

Fëmija juaj ka datëlindjen? 8 ide që do t’ju ndihmojnë nëse jeni në dilemë për dhuratën

Fëmija juaj ka datëlindjen? Fëmija i motrës, i koleges apo i mikes së ngushtë? Është mjaftueshëm e vështirë që duhet të blesh...

Labi i gëzohet lajmit që nga 1 korriku mund të mbahen ahengjet familjare

Ish-deputeti, njëherësh këngëtari Labinot Tahiri, i është gëzuar lajmit që qeveria, në bashkëkordinim me IKSHPK-në, të lejojë mbajtjen e dasmave dhe ahengjeve...

Babai dhe i biri i tij – Histori me mesazh

Një baba i tha djalit të tij:U diplomove me nderime, këtu është një makinë që e fitova shumë vite më parë…është disa...

Rrëfimi i Çiljetës si e konvertoi nënën nga ortodokse në myslimane

Çiljeta Xhilaga është një nga personazhet e famshëm të skenës shqiptare që e kanë agjëruar muajin e Ramazanit. Madje,...

Cilët persona nuk preferohet të konsumojnë kafe turke dhe pse

Tanimë e dimë që kafeja ka vlerat të pazëvendësueshme shëndetësore. Në artikuj të shumtë Agroweb.org ka paraqitur efektet e...

Gjykata e Tiranës jep vendimin për “Zogun e Tiranës”

“Arrest shtëpiak” ishte masa e sigurisë që Gjykata e Tiranës dha këtë të enjte për Hermes Nikaj, që ndryshe njihet si “Zogu...

4 arsyet përse personat e lindur në maj janë vërtet të veçantë

Njëlloj si stina e pranverës, edhe të lindurit në muajin maj sjellin në jetën tonë gjallëri, dritë dhe ngrohtësi. Vetëm ai, ajo...

Habit Vali Corleone: Koronavirusin e ka hedhur me dron mafia më e fuqishme në planet

Pas një mungese të gjatë, rikthehet Vali Korleone, një personazh mjaft i komentuar në media për deklaratat e bujshme që bën.
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Bashkia e Shkodrës kërkon shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore: Argjinatura mbrojtëse është çarë

Bashkia e Shkodrës kërkon shpallen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në Anën e Malit, Dajç dhe Shkodër....

Kontrabandë me 800 kg duhan, arrestohet 38 vjeçari në Kukës

Një 38 vjeçar është arrestuar në Kukës pasi në fugonin të cilin e drejtonte, u gjetën rreth 800 kg duhan pa faturë...

Problemet që ndotja i shkakton lëkurës

Studime të shumta kanë lidhur ndotjen me problemet e lëkurës duke përfshirë urtikarie, puçrra, plakje të parakohshme të lëkurës dhe gjendje inflamatore...

Ekskluzive: Mësohen motivet që e quan babain të vriste djalin, Albert Krasniqin

Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot në Prishtinë. Albert Krasniqi ka mbetur i vrarë në bodrumin e banesës së tij te...