Top 20 makinat më të vjedhura në Gjermani në vitin 2020

Top 20 modelet më të vjedhura për 1000 të siguruar; Vendi i 20-të: Toyota RAV4 gjenerata e 5-të. 2.5 të vjedhura për 1000 makina të siguruara. Vendi i 19-të: Renault Talisman. 2.6 të vjedhura për 1000 makina të siguruara. Vendi i 18-të: Mercedes-Benz GLS. 2.6 të vjedhura për 1000 makina të siguruara. Vendi i 17-të: […]

lexo

45-vjeçarja që vazhdimisht përzihet me vajzën e saj për shkak të pamjes rinore

Të gjithë po plakemi, por nganjëherë duket sikur disa njerëz e sfidojnë kohën dhe duken më të rinj pavarësisht viteve të kaluara, dhe shembulli më i mirë i kësaj është nëna Lisa Gulyaewajeva, e cila tronditi internetin me pamjen e saj në moshën 46 vjeç. 24-vjeçarja Lisa u pyet nga shoqëruesit e saj me kë […]

lexo

E njihni cila këngëtare është kjo nuse në foto?

Vazhdon të jetë e dalluar si për zërin e saj ashtu edhe në jetën private.Remzie Osmani mbetët një emër i dalluar në shumë aspkete, andaj edhe shpesh qëndron në krye të mediave rozë, shkruan “Kosovarja”.Pasi që shumë momente qëndron afër ndjekësve të saj, ajo nuk ndalet duke publikuar imazhe të shumta.Këtë herë, në fotografinë e […]

lexo

Nirvana rikthehet me muzikë, por mund të mos bëhet publike

Dave Grohl ka zbuluar se anëtarët që janë gjallë të grupit të njohur “Nirvana”, kanë regjistruar muzikë “vërtetë të mirë” së bashku – porse ka shumë gjasa që të mos e shohë dritën e diellit ndonjëherë. Në një intervistë, Grohl ka treguar si ai dhe basisti Krist Novoselic bashkë me kitaristin e turneve të “Nirvanas” […]

lexo

Amazon e blen Metro GoldwynMayer për 8.45 miliardë dollarë

Amazon ka bërë një marrëveshje për të blerë studion hollivudiane MGM për gati 8.5 miliardë dollarë. Kjo është blerja e dytë më e madhe për kompaninë pas blerjes së Whole Foods. Kompania e teknologjisë tashmë drejton një studio filmi, shërbim të transmetimit Prime Video dhe faqen e transmetimit të lojërave video Twitch. Por marrëveshja MGM […]

lexo

Bill Gates divorcohet pas 27 vitesh martesë nga gruaja e tij

Bill dhe Melinda Gates kanë vendosur të divorcohen pas 27 viteve martesë. Ata shprehen se nuk mund të qëndrojnë më çift së bashku.Nuk dihet saktësisht se cili ka qenë shkaku kryesor i kësaj ndarje të bujshme. Në reagimin e tyre, Gates përmendin fondacionin e ndërtuar së bashku, ndërsa theksojnë se do të vijojnë të kontribuojnë […]

lexo

Vdes autori i të qeshurës që u bë virale në rrjetet sociale

Aktori i njohur spanjoll që konsiderohej si ikona e komedisë, Juan Joya Borja, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare. I njohur me nofkën El Risitas, spanjolli njihej për qeshjen e tij unike – ndërsa lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar edhe mjekët e spitalit Virgen del Rosio në Sevila, ku prej vitit të […]

lexo

U bë e famshme nga memet, vajza shet foton origjinale për shumën marramendëse

Të gjithë e mbajmë mend vajzën në foto e cila u bë e famshme falë një fotografie që u kthye në meme. Ajo ka nxjerrë së fundmi në shitje foton origjinale si NFT për shumwn prej 473 000 dollarëve. Zoe Roth, tanimë 21 vjeç u bë një sensacion në internet në moshën 4 vjeçare kur […]

lexo

Qytetari që bëri tatuazh Albin Kurtin, e shton edhe tatuazhin me fytyrën e Vjosa Osmanit

***

Një qytetar i cili kohë më parë e kishte bërë tatuazh në krahun e djathtë kryeministrin Albin Kurti e ka shtuar edhe një tjetër. Në krahun e majtë ai ka bërë tatuazh fytyrën e presidentes Vjosa Osmani. Kujtojmë që gjatë fushatës për zgjedhjet e 14 shkurtit, shumë qytetar i bënë veturat e tyre me figurën […]

lexo

“Po shkundën plakat”, kjo është historia e kësaj legjende te shqiptarët

*** Kjo gojëdhënë shekullore kujtohet çdo muaj mars sipas kalendarit Alla Turke, pikërisht kur moti pëson ndryshime të dukshme. Sipas rrëfimeve të transmetuara nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit Mars lidhen me “mitin e plakave”. “Plakat” përdoren edhe në ditët e sotme, pasi shpesh dëgjojmë të thuhet […]

lexo