Ballina Lajme Shkup, 202 gjoba për shkelje në trafik

Shkup, 202 gjoba për shkelje në trafik

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (30.11.2020) ka vazhduar kontrollet e shtuara në trafik dhe me këtë rast vetëm në territorin e Qytetit të Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 202 shkelje, mes të cilave 18 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 13 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara, 65 për parkim të parregullt, 49 makina janë marrë nga karrotreci, ndërkohë që janë gjobitur edhe 21 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojnë deri tek të gjithë vozitësit që të respektojnë rregullat dhe të kontribuojnë për siguri më të madhe në komunikacion.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Denohet nga Gjykata për Kundërvajtje klubi i zemrës KF Lugina!

Gjykata e Presheves ka gjobitur Klubin tonë për shkak të prezencës të një numri të vogël të publikut me 75,000 mij dinarë...

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë së Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë thënë se përkundër që kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që...

Mandzukic: Unë e Ibra të frikshëm, japim shembullin për më të rinjtë

Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kroat foli plot...

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare e kishte të vështirë fillimin te Espanyoli, pasi vuajti disa probleme burokratike,  ndërsa më pas një dëmtim.Por ai është kthyer...