Ballina Lajme SHKRIMTARI BILALL MALIQI DHURON LIBRA PËR SHKOLLËN FILLORE “ZENEL HAJDINI” ...

SHKRIMTARI BILALL MALIQI DHURON LIBRA PËR SHKOLLËN FILLORE “ZENEL HAJDINI” TË FSHATIT TUPALLË TË MEDVEGJËS…Edhe shkolla fillore “Zenel Hajdini” e fshatit Tupallë të komunës së Medvegjës ishte përfituese e librave nga shkrimtari dhe njëherit kryetari i Shoqatës së Shkrimtarëve “Feniks” (Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë), Bilall Maliqi, i cili nga biblioteka e tij personale ndau 20 kopje të librave të autorëve të ndryshëm për bibliotekën e kësaj shkolle.
Kohë më parë shkrimtari Maliqi, ndau edhe një sasi të librave për bibliotekën e qytetit të Medvegjës.
Ai fton të gjithë kolegët e tij krijues të ndajnë libra nga bibliotekat e tyre për shkollat shqipe si në Medvegjë dhe në shkolla të tjera të Luginës…

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...